Dünya Kuboku 2018 - 32 millinin hamısı üçün tam heyət

Dünya Kuboku 2018 - 32 millinin hamısı üçün tam heyət



Bu iyun və iyul aylarında dünyanın ən yaxşı 32 milli futbol komandası, Fifa Dünya Kuboku oyununun son mükafatı üçün Rusiyada mübarizə aparacaq.



Reklam

Oyunun həqiqi bir festivalı olan 2018 Dünya Kubokunun hər matçı ya BBC ya da İngiltərədəki İTV-də canlı yayımlanacaq, televiziya azarkeşlərinə dünyanın (ən azı) bütün günü (demək olar ki) hər gün dünyanın ən yaxşı oyunçularını və komandalarını görmək şansı verir. tam bir ay.

İngiltərə azarkeşləri Tottenham Hotspur'un hücumçusu Harry Kane tərəfindən kapitan olaraq Gareth Southgate-in turnir üçün heyətindən onsuz da xəbərdar olacaqlar.



  • Tam Dünya Kuboku 2018 rəhbərliyi - hər matç fikstürü, başlanğıc vaxtı, televiziya kanalı, məkan və daha çoxunu əhatə edir

Bununla birlikdə, 2018 Dünya Kubokunda oynayan digər heyətləri nə qədər yaxşı tanıyırsınız? Ev sahibi Rusiyadan tutmuş favorit Braziliya və Almaniyaya qədər hər heyətdəki hər oyunçunun klubu ilə (mötərizədə) aşağı düşməsi:

A qrupu heyətləri

  • A qrupu üçün tam oyun - Komandalar: Rusiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Misir, Uruqvay

Rusiya

Qapıçılar: İqor Akinfeev (CSKA Moskva), Vladimir Qabulov (Klub Brügge), Andrey Lunev (Zenit Sankt-Peterburq).



Müdafiəçilər: Vladimir Granat (Rubin Kazan), Fedor Kudryashov (Rubin Kazan), Ilya Kutepov (Spartak Moskva), Andrey Semenov (Akhmat Grozny), Sergey Ignashevich (CSKA Moskva), Mario Fernandes (CSKA Moskva), Igor Smolnikov (Zenit Sankt-Peterburq).

Yarımmüdafiəçilər: Yuri Gazinskiy (Krasnodar), Alexsandr Golovin (CSKA Moskva), Alan Dzagoev (CSKA Moskva), Aleksandr Erokhin (Zenit Sankt-Peterburq), Yuri Jirkov (Zenit Sankt-Peterburq), Daler Kuzyaev (Zenit Sankt-Peterburq), Roman Zobnin (Spartak Moskva) , Alexsandr Samedov (Spartak Moskva), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moscow), Denis Cheryshev (Villarreal).

Hücumçular: Artem Dzyuba (Arsenal Tula), Aleksey Mirançuk (Lokomotiv Moskva), Fedor Smolov (Krasnodar).

Səudiyyə Ərəbistanı

Qapıçılar: Mohammed Alowais (Al Ahli), Yaser Almosailem (Al Ahli), Abdullah Almuaiouf (Al Hilal).

Müdafiəçilər: Mansur Alharbi (Al Ahli), Yaser Alshahrani (Al Ahli), Mohammed Alburyak (Al Hilal), Motaz Hawsawi (Al Ahli), Usama Hawsawi (Al Hilal), Omar Osman (Al Nassr), Ali Albulayhi (Al Hilal).

Yarımmüdafiəçilər: Abdullah Alkhaibari (Əl Şabab), Abdulmalek Alkhaibri (Əl Ahli), Abdullah Otayf (Al Hilal), Taiseer Aljassam (Al Ahli), Hüseyin Almoqahwi (Al Ahli), Salman Alfaraj (Al Ahli), Mohamed Kanno (Al Hilal), Hatan Bəhbir (Əl Şabab), Salem Aldawsari (Əl Hilal), Yahia Alshehri (Əl Nassr).

Hücumçular: Muhammed Alsahlawi (Əl Nassr), Muhannad Asiri (Al Ahli), Fahad Almuwallad (Al Ittihad).

Misir

Qapıçılar: Essam El Hadary (Al Taawoun), Mohamed El-Shennawy (Al Ahly), Sherif Ekramy (Al Ahly).

Müdafiəçilər: Ahmed Fathi (Al Ahly), Saad Samir (Al Ahly), Ayman Ashraf (Al Ahly), Mahmud Hamdy (Zamalek), Mohamed Abdel-Shafy (Al Fateh), Ahmed Hegazi (West Bromwich Albion), Ali Gabr (Zamalek), Ahmed Elmohamady (Aston Villa), Omar Gaber (Los Angeles FC).

Yarımmüdafiəçilər: Tarek Hamed (Zamalek), Abdallah Said (Al Ahli), Sam Morsy (Wigan Athletic), Mohamed Elneny (Arsenal), Ramadan Sobhi (Stoke City), Mahmud Hassan (Kasimpaşa).

Hücumçular: Mohamed Salah (Liverpool), Marwan Mohsen (Al Ahly), Shikabala (Zamalek), Amr Warda (Atromitos), Mahmud Kahraba (Al Ittihad).

Uruqvay

Qapıçılar: Fernando Muslera (Qalatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Müstəqil).

Müdafiəçilər: Diego Godin (Atletico Madrid), Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting Lissabon), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Müstəqil), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol).

Yarımmüdafiəçilər: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira (Sampdoria), Matias Vecino (İnter Milan), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez (Monterrey), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genoa), Cristian Rodriguez (Penarol) , Jonathan Urretaviscaya (Monterrey).

Hücumçular: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Edinson Cavani (Paris St-Germain), Luis Suarez (Barcelona).

  • A qrupu üçün tam oyun - Komandalar: Rusiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Misir, Uruqvay

B qrupu heyətləri

  • B qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Portuqaliya, İspaniya, Fas, İran

Portuqaliya

Qapıçılar: Anthony Lopes (Lion), Beto (Göztepe), Rui Patricio (Sporting Lissabon).

Müdafiəçilər: Bruno Alves (Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoli), Pepe (Beşiktaş), Rafael Gerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (Porto), Ruben Dias (Benfica).

Yarımmüdafiəçilər: Adrien Silva (Lester), Bruno Fernandes (Sporting Lissabon), Joao Mario (West Ham), Joao Moutinho (Monako), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskva), William Carvalho (Sporting).

Hücumçular: Andre Silva (AC Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lissabon), Goncalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Beşiktaş).

İspaniya

Qapıçılar: Pepe Reina (Napoli), David de Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao).

Müdafiəçilər: Nacho Fernandez (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Dani Carvajal (Real Madrid), Jerard Pique (Barselona), Jordi Alba (Barcelona), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Nacho Monreal (Arsenal), Cesar Azpilicueta (Chelsea) ).

Yarımmüdafiəçilər: Andres Iniesta (Barselona), Sergio Busquets (Barselona), Saul Niguez (Atletico Madrid), Koke (Atletico Madrid), Isco (Real Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Tiago Alcantara (Bayern Münih), David Silva (Manchester City) ).

Hücumçular: Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo (Valensiya), Diego Costa (Atletico Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid).

Mərakeş

Qapıçılar: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmad Reda Tagnaouti (Ittihad Tanger).

Müdafiəçilər: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers), Manuel Da Costa (İstanbul Başakşehir), Nabil Dirar (Fənərbaxça), Açraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille).

Yarımmüdafiəçilər: M'barek Boussoufa (Əl Cəzirə), Kərim El Əhmədi (Feyenoord), Yusif Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Qalatasaray), Faycal Fajr (Xetafe), Amine Harit (Şalke).

Hücumçular: Xalid Boutaib (Malatyaspor), Əziz Bouhaddouz (St Pauli), Ayoub El Kaabi (İntibah Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard Liege), Hakim Ziyech (Ajax), Yusuf En Nesyri (Malaga).

İran

Qapıçılar: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rəşid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo).

Müdafiəçilər: Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende), Mohammad Reza Khanzadeh (Padideh), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Pejman Montazeri (Esteghlal), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny), Roozbeh Cheshmi (Esteghlal).

Yarımmüdafiəçilər: Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Məsud Shojaei (AEK Afina), Mehdi Torabi (Saipa), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Ehsan Hacı Safi (Olympiacos), Kərim Ansarifard (Olympiacos), Vahid Amiri (Persepolis).

Hücumçular: Alireza Cahanbakhsh (AZ Alkmaar), Mehdi Taremi (Al Garafa), Sərdar Azmoun (Rubin Kazan), Reza Gochochannejhad (Heerenveen), Saman Ghoddos (Ostersunds), Ashkan Dejagah (Nottingham Forest).

  • B qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Portuqaliya, İspaniya, Fas, İran

C qrupunun heyətləri

  • C qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Fransa, Avstraliya, Peru, Danimarka

Fransa

Qapıçılar: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Marsel), Alphonse Areola (Paris Saint-Germain).

Müdafiəçilər: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris St-Germain), Benjamin Mendy (Manchester City), Benjamin Pavard (Stuttgart), Adil Rami (Marsel), Cibril Sidibe (Monako), Samuel Umtiti (Barcelona), Rafael Varane ( Real Madrid).

Yarımmüdafiəçilər: N’Golo Kante (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Steven N’Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern Münhen).

Hücumçular: Ousmane Dembele (Barselona), Nabil Fekir (Lion), Olivier Giroud (Chelsea), Antuan Grizmann (Atletico Madrid), Thomas Lemar (Monako), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Florian Thauvin (Marsel).

Avstraliya

Qapıçılar: Brad Jones (Feyenoord), Mat Ryan (Brighton), Danny Vukovic (Genk).

Müdafiəçilər: Aziz Behich (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Samsung Blue Wings), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sidney), Trent Sainsbury (Grasshopper Zurich).

Yarımmüdafiəçilər: Jackson Irvine (Hull City), Mile Jedinak (Aston Villa), Robbie Kruse (VfL Bochum), Massimo Luongo (QPR), Mark Milligan (Al-Ahli), Aaron Mooy (Haddersfild), Tom Rogic (Celtic), Tim Cahill ( Millwall).

Hücumçular: Daniel Arzani (Melbourne City), Tomi Juric (Luzern), Mathew Leckie (Herta Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Jamie Maclaren (Hibernian).

Peru

Qapıçılar: Pedro Gallese (Veracruz), Carlos Caceda (Deportivo Bələdiyyəsi), Jose Carvallo (UTC).

Müdafiəçilər: Aldo Corzo (Universitet), Luis Advincula (Lobos Buap), Christian Ramos (Veracruz), Miguel Araujo (Alianza Lima), Alberto Rodriguez (Atletico Junior), Anderson Santamaria (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo), Nilson Loyola (Melgar) .

Yarımmüdafiəçilər: Renato Tapia (Feyenoord), Pedro Aquino (Leon), Yoshimar Yotun (Orlando City), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Andy Polo (Portland Timbers), Wilder Cartagena (Veracruz) )).

Hücumçular: Andre Carrillo (Benfika), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Lokomotiv Moskva), Paolo Gerrero (Flamengo).

Danimarka

Qapıçılar: Kasper Schmeichel (Leicester), Frederik Ronnow (Brondby), Jonas Lossl (Huddersfield).

Müdafiəçilər: Simon Kjaer (Sevilla), Mathias Jorgensen (Huddersfield), Andreas Christensen (Chelsea), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jannik Vestergaard (Borussia Monchengladbach), Jens Stryger Larsen (Udineze), Jonas Knudsen (Ipswich).

Yarımmüdafiəçilər: Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Lasse Schone (Ajax), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), Thomas Delaney (Werder Bremen), William Kvist (FC Kopenhagen), Lukas Lerager (Bordo).

Hücumçular: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Midlsbro), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (FC Kopenhagen), Yussuf Poulsen (RB Leipzig).

  • C qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Fransa, Avstraliya, Peru, Danimarka

D qrupu heyətləri

  • D qrupu üçün tam oyun - Komandalar: Argentina, İslandiya, Xorvatiya, Nigeriya

Argentina

Qapıçılar: Willy Caballero (Chelsea), Franco Armani (River Plate), Nahuel Guzman (Tigres).

Müdafiəçilər: Gabriel Mercado (Sevilla), Federico Fazio (Roma), Nicolas Otamendi (Manchester City), Marcos Rojo (Manchester United), Nicolas Taglafico (Ajax), Javier Mascherano (Hebei Fortune), Marcos Acuna (Sporting Lissabon), Cristian Ansaldi (Torino) )).

Yarımmüdafiəçilər: Ever Banega (Sevilla), Lucas Biglia (Milan), Angel Di Maria (Paris St-Germain, Giovani Lo Celso (Paris Saint-Germain), Manuel Lanzini (West Ham), Cristian Pavon (Boca Juniors), Maximiliano Meza (Müstəqil) )), Eduardo Salvio (Benfika).

Hücumçular: Lionel Messi (Barselona), Gonzalo Higuain (Juventus), Paulo Dybala (Juventus), Sergio Aguero (Manchester City).

İslandiya

Qapıçılar: Hannes Thor Halldorsson (Randers FC), Runar Alex Runarsson (FC Nordsjælland), Frederik Schram (FC Roskilde).

Müdafiəçilər: Kari Arnason (Vikingur), Ari Freyr Skulason (Lokeren), Birkir Mar Saevarsson (Valur), Sverrir Ingi Ingason (FC Rostov), ​​Hordur Magnusson (Bristol City), Holmar Orn Eyjolfsson (Levski Sofia), Ragnar Sigurdsson (FC Rostov) ).

Yarımmüdafiəçilər: Johann Berg Gudmundsson (Burnley), Birkir Bjarnason (Aston Villa), Arnor Ingvi Traustason (Malmo FF), Emil Hallfredsson (Udineze), Gylfi Sigurdsson (Everton), Olafur Ingi Skulason (Kardemir Karabükspor), Rurik Gislason (SV Sandha) Fridjonsson (Valerenga), Aron Gunnarsson (Cardiff City).

Hücumçular: Alfred Finnbogason (Augsburg), Bjorn Bergmann Sigurdarson (FC Rostov), ​​Jon Dadi Bodvarsson (Reading), Albert Gudmundsson (PSV Eindhoven).

Xorvatiya

Qapıçılar: Danijel Subaşiç (Monako), Lovre Kaliniç (Gent), Dominik Livakoviç (Zaqreb Dinamo).

Müdafiəçilər: Vedran Corluka (Lokomotiv Moskva), Domagoj Vida (Beşiktaş), Ivan Strinic (Milan), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivaric (Dynamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Duje Caleta-Car (Red Bull Salzburg).

Yarımmüdafiəçilər: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barselona), Mateo Kovacic (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (İnter Milan), Filip Bradaric (Rijeka).

Hücumçular: Mario Mandzukiç (Yuventus), İvan Perişiç (İnter Milan), Nikola Kaliniç (Milan), Andrey Kramariç (Hoffenheim), Marko Pjaca (Yuventus), Ante Rebiç (Fiorentina).

Nigeriya

Qapıçılar: Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United).

Müdafiəçilər : William Troost-Ekong (Bursaspor), Abdullahi Shehu (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Benfica), Elderson Echiejile (Cercle Brugge), Bryan Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Porto), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo ( Chelsea).

Yarımmüdafiəçilər: Mikel John Obi (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester), Oghenekaro Etebo (CD Feirense), John Ogu (Hapoel Be'er Sheva), Joel Obi (Torino, Italy).

Hücumçular: Ahmed Musa (Leicester City), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone).

  • D qrupu üçün tam oyun - Komandalar: Argentina, İslandiya, Xorvatiya, Nigeriya

E qrupu heyətləri

  • E qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Braziliya, İsveçrə, Kosta Rika, Serbiya

Braziliya

Qapıçılar: Alisson (Roma), Ederson (Manchester City), Cassio (Korintians).

Müdafiəçilər: Danilo (Manchester City), Fagner (Corinthians), Marcelo (Real Madrid), Filipe Luis (Atletico Madrid), Thiago Silva (Paris St-Germain), Marquinhos (Paris St-Germain), Miranda (Inter Milan) Pedro Geromel (Gremio) ).

Yarımmüdafiəçilər: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Manchester City), Paulinho (Barcelona), Fred (Shakhtar Donetsk), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Barcelona), Willian (Chelsea), Douglas Costa (Juventus).

Hücumçular: Neymar Jr (Paris St-Germain), Taison (Shakhtar Donetsk), Gabriel Jesus (Manchester City), Roberto Firmino (Liverpool).

İsveçrə

Qapıçılar: Roman Buerki (Borussia Dortmund), Yvon Mvogo (Leypziq), Yann Sommer (Borussia Monchengladbach).

Müdafiəçilər: Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Antalyaspor), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach), Michael Lang (Basel), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Jacques-Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Milan), Fabian Schao (Deport) La Coruna).

Yarımmüdafiəçilər: Valon Behrami (Udineze), Blerim Dzemaili (Bolonya), Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt), Remo Freuler (Atalanta), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Granit Xhaka (Arsenal), Steven Zuber (1899 Hoffenheim), Denis Zakaria (Borussia) ).

Hücumçular: Josip Drmic (Borussia Monchengladbach), Breel Embolo (Schalke), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Haris Seferovic (Benfica).

Kosta Rika

Qapıçılar: Keylor Navas (Real Madrid), Patrick Pemberton (Alajuelense İdman Liqası), Leonel Moreira (CS Herediano).

Müdafiəçilər: Cristian Gamboa (Celtic), Ian Smith (Santos de Guapiles), Ronald Matarrita (New York City), Bryan Oviedo (Sunderland), Oscar Duarte (Espanyol), Giancarlo Gonzalez (Bologna), Francisco Calvo (Minnesota United), Kendall Waston ( Vancouver Whitecaps), Johnny Acosta (Rionegro Aguilas).

Yarımmüdafiəçilər: David Guzman (Portland Timbers), Yeltsin Tejeda (Lozanna-Sport), Celso Borges (Deportivo La Coruna), Randall Azofeifa (CS Herediano), Rodney Wallace (New York City), Bryan Ruiz (Sporting Lissabon), Daniel Colindres (Deportivo Saprissa) )), Christian Bolanos (Deportivo Saprissa).

Hücumçular: Johan Venegas (Deportivo Saprissa), Joel Campbell (Real Betis), Marco Urena (Los Angeles FC).

Serbiya

Qapıçılar: Vladimir Stojkoviç (Partizan Belgrade), Predrag Rajkovic (Makkabi Tel Aviv), Marko Dmitrovic (Eibar).

Müdafiəçilər: Aleksandar Kolarov (Roma), Branislav İvanoviç (Zenit Sankt-Peterburq), Dusko Tosic (Guangzhou R&F), Antonio Rukavina (Villarreal), Milos Veljkovic (Werder Bremen), Milan Rodic (Red Star Belgrade), Uros Spajic (Krasnodar), Nikola Milenkovic (Fiorentina).

Yarımmüdafiəçilər: Nemanja Matic (Manchester United), Luka Milivojevic (Crystal Palace), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Marko Grujic (Liverpool), Adem Ljajic (Turin), Dusan Tadic (Southampton), Filip Kostic (Hamburg), Andrija Zivkovic), Nemanja Radonjic (Qırmızı Ulduz Belqrad).

Hücumçular: Aleksandar Mitroviç (Newcastle United), Aleksandar Prijovic (PAOK Thessaloniki), Luka Jovic (Benfica).

  • E qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Braziliya, İsveçrə, Kosta Rika, Serbiya

F qrupunun heyətləri

  • F qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Almaniya, Meksika, İsveç, Cənubi Koreya

Almaniya

Qapıçılar: Manuel Noyer (Bayern Münih), Marc-Andre ter Stegen (Barselona), Kevin Trapp (Paris St-Germain).

Müdafiəçilər: Jerome Boateng (Bayern Münih), Mattias Ginter (Borussia Monchengladbach), Jonas Hector (Köln), Mats Hummels (Bayern Münhen), Joshua Kimmich (Bayern Münih), Marvin Plattenhardt (Herta Berlin), Antonio Rudiger (Chelsea), Niklas Sule ( Bayern Münhen).

Yarımmüdafiəçilər: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Paris St-Germain), Leon Goretska (Şalke), İlkay Gündoğan (Mançester Siti), Sami Xedira (Yuventus), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Özil (Arsenal), Sebastian Rudy (Bayern Münhen).

Hücumçular: Mario Gomez (Stuttgart), Thomas Muller (Bayern Münih), Marko Reus (Borussia Dortmund), Timo Werner (RB Leipzig).

Meksika

Qapıçılar: Guillermo Ochoa (Standard Liege), Alfredo Talavera (Toluca), Jesus Corona (Cruz Azul).

Müdafiəçilər: Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Diego Reyes (Porto), Hector Moreno (Real Sociedad), Hugo Ayala (Tigres), Edson Alvarez (Amerika), Jesus Gallardo (Monterrey), Miguel Layun (Seville).

Yarımmüdafiəçilər: Rafael Marquez (Atlas), Hector Herrera (Porto), Jonathan Dos Santos (LA Galaxy), Giovani Dos Santos (LA Galaxy), Andres Guardado (Real Betis), Javier Aquino (Tigres), Jesus Corona (Porto).

Hücumçular: Javier Hernandez (West Ham), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (Amerika), Carlos Vela (Los Angeles FC), Hirving Lozano (PSV Eindhoven), Marko Fabian (Eintracht Frankfurt).

İsveç

Qapıçılar: Robin Olsen (Kopenhagen), Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Suonsi).

Müdafiəçilər: Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelof (Manchester United), Andreas Granqvist (Krasnador), Martin Olsson (Swansea), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander (Bologna), Emil Krafth (Bologna), Pontus Jansson (Leeds United) .

Yarımmüdafiəçilər: Sebastian Larsson (Hull), Albin Ekdal (Hamburg), Emil Forsberg (RB Leipzig), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Oscar Hiljemark (Genoa), Viktor Claesson (Krasnador), Marcus Rohden (Crotone), Jimmy Durmaz (Tuluza).

Hücumçular: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alaves), Ola Toivonen (Tuluza), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren).

Cənubi Koreya

Qapıçılar: Kim Seung-gyu (Vissel Kobe), Kim Jin-hyeon (Cerezo Osaka), Cho Hyun-woo (Daegu FC).

Müdafiəçilər: Kim young-gwon (Guangzhou Evergrande), Jang Hyun-soo (FC Tokyo), Jung Seung-hyun (Sagan Tosu), Yun Yong-sun (Seongnam FC), Oh Ban-suk (Jeju United), Kim Min-woo ( Sangju Sangmu), Park Joo-ho (Ulsan Hyundai), Hong Chul (Sangju Sangmu), Go Yo-han (FC Seul), Lee Yong (Jeonbuk Hyundai Motors).

Yarımmüdafiəçilər: Ki Sung-yueng (Swansea), Jung Woo-young (Vissel Kobe), Ju Se-jong (Asan Mugunghwa), Koo Ja-cheol (Augsburg), Lee Jae-sung (Jeonbuk Hyundai Motors), Lee Seung-woo (Hellas) Verona), Moon Seon-min (Incheon United).

Hücumçular: Kim Shin-wook (Jeonbuk Hyundai Motors), Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Hwang Hee-chan (Red Bull Salzburg).

  • F qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Almaniya, Meksika, İsveç, Cənubi Koreya

G qrupunun heyətləri

  • G qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Belçika, Panama, Tunis, İngiltərə

Belçika

Qapıçılar: Koen Casteels (Wolfsburg), Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool).

Müdafiəçilər: Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Dedryck Boyata (Celtic), Vincent Kompany (Manchester City), Thomas Meunier (Paris Saint-Germain), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham).

Yarımmüdafiəçilər: Yannick Carrasco (Dalian Yifang), Kevin de Bruyne (Manchester City), Mousa Dembele (Tottenham Hotspur), Leander Dendoncker (Anderlecht), Marouane Fellaini (Manchester United), Eden Hazard (Chelsea), Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Youri Tielemans (Monako), Axel Witsel (Tianjin Quanjian).

Hücumçular: Michy Batshuayi (Chelsea), Nacer Chadli (West Brom), Romelu Lukaku (Manchester United), Dries Mertens (Napoli).

Panama

Qapıçılar: Jose Calderon (Chorrillo), Jaime Penedo (Dinamo Buxarest), Alex Rodriguez (San Francisco).

Müdafiəçilər : Felipe Baloy (Bələdiyyə CSD), Harold Cummings (San Jose Zəlzələləri), Erick Davis (Dunajska Streda), Fidel Escobar (San Miguelito), Michael Murillo (New York Red Bulls), Adolfo Machado (Houston Dynamo), Luis Ovalle (Olimpia) ), Roman Torres (Seattle Sounders).

Yarımmüdafiəçilər : Jose Luis Rodriguez (Gent), Yoel Barcenas (Tapachula'dan qəhvə yetişdiriciləri), Armando Cooper (Çili Universiteti), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Bucaramanga), Valentin Pimentel (Plaza Amador), Alberto Quintero (University) ).

Hücumçular: Abdiel Arroyo (Alajuelense), Ismael Diaz (Deportivo La Coruna), Blas Perez (Bələdiyyə), Luis Tejada (Sports Boys), Gabriel Torres (CD Huachipato).

Tunis

Qapıçılar: Faruk Ben Mustafha (Əl Şabab), Mouez Hassen (Nice), Aymen Mathlouthi (Al Baten).

Müdafiəçilər: Rami Bedoui (Etoile du Sahel), Yohan Benalouane (Lester), Syam Ben Youssef (Kasimpasa), Dylan Bronn (Gent), Oussama Haddadi (Dijon), Ali Maaloul (Al Ahly), Yasin Meriah (CS Sfaxien), Hamdi Nagguez ( Zamalek).

Yarımmüdafiəçilər: Wahbi Khazri (Rennes), Anice Badri (Esperance), Mohamed Amine Ben Amor (Etoile Sportive du Sahel), Ferjani Sassi (Al Nasr), Ellyes Skhiri (Montpellier).

Hücumçular :: Saifeddine Khaoui (Marsel), Fəxrəddin Ben Yusif (Əl Ettifaq), Saber Khalifa (Club Africanain), Bassem Srarfi (Nice), Naim Sliti (Lille), Ahmed Khalil (Club African), Ghaylen Chaaleli (Esperance).

İngiltərə

Qapıçılar: Jack Butland (Stoke), Jordan Pickford (Everton), Nick Papa (Burnley).

Müdafiəçilər: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Gary Cahill (Chelsea), Fabian Delph (Manchester City), Phil Jones (Manchester United), Harry Maguire (Lester), Danny Rose (Tottenham Hotspur), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Tottenham Hotspur), Kyle Walker (Manchester City), Ashley Young (Manchester United).

Yarımmüdafiəçilər: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (Liverpool), Jesse Lingard (Manchester United), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea).

Hücumçular: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City), Jamie Vardy (Leicester City), Danny Welbeck (Arsenal).

  • G qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Belçika, Panama, Tunis, İngiltərə

H qrupu heyətləri

  • H qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Polşa, Seneqal, Kolumbiya, Yaponiya

Polşa

Qapıçılar: Bartosz Bialkowski (Ipswich), Lukasz Fabianski (Swansea City), Wojciech Szczesny (Juventus).

Müdafiəçilər: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (Monako), Artur Jedrzejczyk (Legia Varşava), Michal Pazdan (Legia Varşava), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

Yarımmüdafiəçilər: Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg), Jacek Goralski (Ludogorets Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (Paris St-Germain), Rafal Kurzawa (Gornik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Slawomir Macesjes (Slavomechia) Rybus (Lokomotiv Moskva), Piotr Zielinski (Napoli).

Hücumçular: David Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern Münih), Arkadiusz Milik (Napoli), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht).

Seneqal

Qapıçılar: Khadim N’Diaye (Horoya AC), Abdoulaye Diallo (Rennes), Alfred Gomis (Torino).

Müdafiəçilər: Kara Mbodji (Anderlext), Kalidou Koulibaly (Napoli), Moussa Wague (Eupen), Saliou Ciss (Anjer), Yusuf Sabaly (Bordo), Lamine Gassama (Alanyaspor).

Yarımmüdafiəçilər: Badou Ndiaye (Stoke), Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham), Cheikh N'Doye (Birmingham), Salif Sane (Hannover 96), Alfred N'Diaye (Villarreal).

Hücumçular: Moussa Sow (Bursaspor), Sadio Mane (Liverpool), Keita Balde Diao (Monako), Moussa Konate (Amiens), Ismaila Sarr (Rennes), Diafra Sakho (Rennes), Mame Biram Diouf (Stoke), M'Baye Niang (AC) Milan).

Kolumbiya

Qapıçılar: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Jose Fernando Cuadrado (Bir dəfə Caldas).

Müdafiəçilər: Cristian Zapata (Milan), Davinson Sanchez (Tottenham Hotspur), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Oscar Murillo (Pachuca), Frank Fabra (Boca Juniors), Johan Mojica (Girona), Yerry Mina (Barcelona).

Yarımmüdafiəçilər: Wílmar Barrios (Boca Juniors), Carlos Sanchez (Espanyol), Jefferson Lerma (Levante), Jose Izquierdo (Brighton), James Rodriguez (Bayern Münhen), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Mateus Uribe (America), Juan Fernando Quintero (River) Plitə), Juan Cuadrado (Juventus).

Hücumçular: Radamel Falcao (Monako), Miguel Borja (Palmeyras), Carlos Bacca (Villarreal), Luis Fernando Muriel (Sevilla).

Yaponiya

Qapıçılar: Eiji Kawashima (Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol).

Müdafiəçilər: Yuto Nagatomo (Galatasaray), Tomoaki Makino (Urawa Reds), Wataru Endo (Urawa Reds), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Marsel), Gotoku Sakai (Hamburg), Gen Shoji (Kashima Antlers), Naomichi Ueda (Kashima Antlers) )).

Yarımmüdafiəçilər: Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Keisuke Honda (Pachuca), Takashi Inui (Eibar), Shinji Kagawa (Dortmund), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Genki Haraguchi (Herta Berlin), Takashi Usami (Augsburg), Gaku Shibasaki (Getu) , Ryota Oshima (Kawasaki Frontale).

Hücumçular: Shinji Okazaki (Lester), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshinori Muto (Mainz).

Reklam
  • H qrupu üçün tam armatur - Komandalar: Polşa, Seneqal, Kolumbiya, Yaponiya